You are currently viewing Czuwanie modlitewne w intencji Ojczyzny.

Czuwanie modlitewne w intencji Ojczyzny.

W Święto Niepodległości odbyło się w kościele parafialnym w Cerekwi dekanalne czuwanie modlitewne w intencji Ojczyzny. Tematem przewodnim były słowa z pieśni: „Ojczyznę wolną pobłogosław Panie”.

Czuwanie rozpoczęło się o godz. 19.00 wystawieniem Najświętszego Sakramentu i koronką do Bożego Miłosierdzia. Następnie odbyło się uroczyste wniesienie krzyża przez młodzież i adoracja tego wyjątkowego znaku miłości Chrystusa do nas. Kolejnym etapem naszej nocnej modlitwy była Godzina Maryjna i różaniec. Całość zakończyła Eucharystia, której przewodniczył dziekan naszego dekanatu ks. prałat Stanisław Tabiś.

Wszystkim, którzy organizacyjnie i duchowo włączyli się w tę formę uczczenia 123 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę i wsparli modlitwą naszą Ojczyznę, przeżywającą trudny czas, serdecznie dziękujemy.