NIEDZIELA TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

26.05.2024

1. Dzisiaj jeszcze Msze św o godz. 11:00 i o godz. 16:00
  2. Dzisiaj składka na renowację głównego ołtarza. Dzisiaj zakończenie Komunii św. wielkanocnej.
  3. Msze św. w tym tygodniu od o godz. 18:00 z nabożeństwem majowym. W kaplicy Msze św. o godz. 16:30 z nabożeństwem majowym, na które serdecznie zapraszamy.
  4. W liturgii kościoła celebrujemy: we środę św. Urszuli Ledóchowskiej, dziew., w piątek święto Nawiedzenia N.M.P, w sobotę św. Justyna, męcz. W przyszłą niedzielę Dzień Dziękczynienia w Polsce.
  5. W czwartek uroczystość Bożego Ciała. Jest to dzień święty pod grzechem ciężkim. Msze św. w tym dniu o 7:30, o 10:00 z procesja do 4 ołtarzy i o godz. 16:00 nieszpory eucharystyczne i Msza św. We Wrzepi o godz. 14:30 zwłaszcza dla tych, którzy nie mogą przyjść do Cerekwi. Wzorem lat ubiegłych bardzo serdecznie prosimy o przygotowanie pięknych ołtarzy. I tak I ołtarz koło P. Kulińskiej – Cerekiew, II koło remizy – Wrzępia, III koło P. Grzybaczów – Bessów i IV koło Kościoła – Bieńkowice. Serdecznie zapraszamy na procesję P. Strażaków, dzieci I komunijne, dziewczynki do sypania kwiatów, chłopców do dzwonienia, dziewczynki do niesienia poduszek. Niech dzień Bożego Ciała i oktawa będą manifestacją naszej wiary i miłości wobec największego skarbu kościoła, którym jest Jezus Eucharystyczny. Zadbajmy o przygotowanie naszych serc do tej uroczystości przez skorzystanie ze spowiedzi św. Spowiedź przed Bożym Ciałem, będzie 1 ksiądz z zewnątrz w środę od 17:30.
  6. W sobotę I sobota czerwca. Czcicieli N.S. Maryi na różaniec wynagradzający zapraszamy na 17:30.
  7. Agencja Turystyczna „Grzybowski” w dniach 26-27 lipiec zaprasza na wycieczkę do Warszawy. Cena przy 40 osobach i 2 osobach z opieki 545,00. W cenie zakwaterowanie – nocleg, śniadanie i zwiedzanie najpiękniejszych miejsc w Warszawie. Wyjazd z Borzęcina o godz. 4 rano, powrót na drugi dzień ok. 21:00. Zapisy u P. Wojciecha Cabaja.
  8. Zachęcamy do nabywania „Gościa Niedzielnego” i „Gościa Extra” na Dzień Matki o sławnych kobietach w naszym kościele, cena 14 zł. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” o zmianach w kościele w związku z nowymi wytycznymi dotyczącymi orzekania o zjawiskach nadprzyrodzonych.
  9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i gratulacje i jednocześnie przypominamy, że najpiękniejszą formą świętowania imienin, urodzin czy jubileuszy jest udział w tym dniu we Mszy św. i przyjęcie Komunii św.
  10. Zmarł śp +Maciej Mądry z Bieńkowic. Jego pogrzeb będzie jutro. Wprowadzenie ciała i różaniec o 12:30, o 13:00. Msza św. Polećmy jego duszę Miłosierdziu Bożemu.