You are currently viewing Kolęda misyjna dzieci.

Kolęda misyjna dzieci.

  • Post published:14 stycznia 2024
  • Post category:Aktualności

W święto Trzech Króli dzieci wyruszyły z kolędą misyjną po parafii aby pomagać swoim rówieśnikom mieszkającym w dalekich krajach. W naszej Diecezji po raz 31 mali kolędnicy odwiedzili domy.

Kolęda odbyła się pod hasłem „Chcemy być apostołami pokoju”, do którego nawiązuje refren piosenki „Kanda dia kindzunu”. Zebrane podczas kolędy fundusze zostaną przeznaczone m.in. na prowadzenie szpitala w Bagandou, szkół w Afryce, placówki dla dzieci z niepełnosprawnością w Kazachstanie. Ofiarodawcy przyczynią się także do dożywiania dzieci, wyposażania sal lekcyjnych, czy utrzymania nauczycieli w placówkach prowadzonych przez tarnowskich misjonarzy.

Przed odwiedzeniem domów młodzi kolędnicy uczestniczyli w mszy św. w kaplicy i w kościele parafialnym a po błogosławieństwie każda z grup udała się na swój rejon kolędowania. Kolędnicy dziękowali ofiarodawcom wręczając pamiątkową bombkę z wizerunkiem ks. Jana Czuby – misjonarza z diecezji Tarnowskiej, który pracował w Afryce i tam został zastrzelony na terenie swojej misjiparafii św. Tomasza Apostoła w Loulombo w Kongo-Brazzaville w 1998 r. Na bombce znajduje się również nowe logo Kolędników Misyjnych Diecezji Tarnowskiej zawierające: skrót KMDT (Kolędnicy Misyjni Diecezji Tarnowskiej), cztery gwiazdki symbolizujące kontynenty i łączność z całym Kościołem powszechnym, napis „A na ziemi pokój”, czyli słowa wyrażające cel kolędy misyjnej oraz Dzieciątko Jezus z sanktuarium w Jodłowej.

Bóg zapłać wszystkim parafianom za życzliwe przyjęcie Kolędników Misyjnych i wsparcie udzielone misjom.