You are currently viewing Pierwszy występ Chóru Parafialnego

Pierwszy występ Chóru Parafialnego

  • Post published:17 kwietnia 2022
  • Post category:Aktualności

Zakończyło się Triduum Paschalne, najważniejsze wydarzenie roku liturgicznego w kościele katolickim, podczas którego liturgię w naszym kościele ubogacał występ nowo utworzonego Chóru Parafialnego w Cerekwi.

Chór Parafialny w Cerekwi powstał z inicjatywy Księdza Proboszcza Tadeusza Sępka. A trudnej roli jego twórcy, prowadzącego i dyrygenta w jednej osobie podjął się nasz parafianin Dawid Nowak, który tak opowiada o jego powstaniu:

Podczas wizyty kolędowej ksiądz wyszedł z propozycją, abym zajął się utworzeniem i prowadzeniem takiego zespołu. Nieśmiało powiedziałem wtedy księdzu, że jeśli znajdzie minimum kilkanaście osób chętnych spróbuję coś przygotować na Wielkanoc. Po ogłoszeniu przez księdza informacji o naborze do chóru parafialnego na spotkanie organizacyjne przybyło około 30 osób w przedziale wiekowym od dzieci pierwszych klas szkoły podstawowej do osób w wieku emerytalnym 🙂 Pierwsza próba chóru odbyła się 12 lutego. Należy wspomnieć, że z grona obecnie śpiewających 23 osób wszyscy, za wyjątkiem 5 osób, to osoby, które nigdy nie miały do czynienia ze śpiewem chóralnym, ogólnie rzecz biorąc z muzyką. Jest to dla tych osób wielkie wyzwanie, ponieważ śpiew prowadzony jest w czterech niezależnych głosach (sopran, alt, tenor, bas). Jednak dzięki niesamowitemu zaangażowaniu chórzystów, chęci do ciężkiej pracy i wielu godzin spędzanych na próbach, czy to w kościele, czy w sali na plebanii, zdołaliśmy przygotować oprawę muzyczną całego Triduum Paschalnego.”

Pierwszy w historii śpiew Chóru Parafialnego w Cerekwi miał miejsce podczas Mszy Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek 14 kwietnia 2022 r., kolejne podczas nabożeństw w Wielki Piątek i Wielką Sobotę.

Dyrygentowi i Chórzystom gratulujemy występu i umiejętności przekazania słuchaczom bogactwa muzyki oraz piękna Bożego słowa. Życzymy satysfakcji i wytrwałości w dalszych działaniach. Już dziś czekamy na kolejną możliwość posłuchania Chóru.