You are currently viewing Słowo na styczeń

Słowo na styczeń

ZAKWITNIJ TAM GDZIE BÓG CIĘ POSTAWI”

Moi drodzy,

jeszcze pachną choinki, a i noworoczne świecidełka choć już przygasły, to jeszcze nie straciły całkiem swojego uroku.

A my, a my… pędzimy jak nowoczesne pociągi…

Czas kartkuje daty nieubłagalnie. Nie mamy wpływu na to…

Mamy za to w rękach hamulec żeby trochę zwolnić, zastanowić się, zadać podstawowe pytanie: czy kierunek mojej drogi jest właściwy, czy nie należy czegoś zmienić, poprawić, udoskonalić. Początek nowego roku to przecież doskonała okazja ku temu.

Kuszeni przez „pychę świata” narzekamy na wszystko i na wszystkich. To bardzo niebezpieczne, bo nie pozwala nam zachwycić się ani wschodem słońca, ani zdrowiem, ani nowym domem z pięknym ogródkiem, a co najgorsze, ani tym obiecanym przez dobrego Ojca w niebie.

Dlatego chcę cię o coś poprosić: przestań marudzić, nie szukaj rzeczy, które przerastają twe siły, a które nie są wpisane w plan Boży dla twojego życia. Ciesz się każdym dniem jak dziecko cukierkiem czy nową zabawką. Tak po prostu zakwitnij tam gdzie Pan Bóg cię postawił.

Ks.Tadeusz Sępek proboszcz