You are currently viewing Upamiętnienie ks. Józefa Sadowskiego

Upamiętnienie ks. Józefa Sadowskiego

  • Post published:26 października 2022
  • Post category:Aktualności

W niedzielę 23 października 2022 r. na cmentarzu parafialnym w Cerekwi odbyła się uroczystość poświecenia tablicy upamiętniającej ks. Józefa Sadowskiego, która jest wyrazem wdzięczności za 18 lat Jego pracy w Parafii Cerekiew.

Na cmentarzu parafialnym w Cerekwi znaleźli miejsce wiecznego spoczynku proboszczowie, którzy duszpasterzowali w Cerekwi od końca XIX w.: ks. Michał Nalepa, ks. Władysław Osmólski i ks. Jan Złotnicki. Po śmierci ks. Józef Sadowski nie dołączył do ich grona, spoczął na cmentarzu parafialnym w rodzinnym Rytrze. Aby nie zapomnieć o nim powstała z inicjatywy Rady Duszpasterskiej, ufundowana przez parafian, tablica pamiątkowa. Widnieje na niej napis „Pamięci ks. Józefa Sadowskiego 22.03.1960 – 26.04.2022 proboszcza Parafii Św. Wawrzyńca w Cerekwi w latach 2003 – 2021 spoczywającego na cmentarzu w Rytrze. Z pamięcią modlitewną wdzięczni parafianie. A.D. 2022”. Jej lokalizacja nie jest przypadkowa. Za życia ks. Józef wielokrotnie powtarzał, że w tym miejscu chciałby być pochowany i chociaż spoczął na innym cmentarzu to miejsce to i tak zostało mu poświęcone.

Na uroczystość poświęcenia przybyła rodzina i przyjaciele ks. Józefa oraz liczni parafianie. Wszystkich zebranych przywitał ks. proboszcz Tadeusz Sępek, w imieniu parafian o poświęcenie pamiątkowej tablicy poprosiła przedstawicielka Rady Duszpasterskiej Dorota Rzepka. Poświecenia dokonał ks. prałat Józef Korzeń, który przez 18 lat współpracował z ks. Józefem. Po ceremonii poświęcenia odmówiono modlitwę różańcową, którą poprowadziła rodzina Ks. Józefa. Uroczystość zakończyła Msza święta za świętej pamięci ks. Józefa odprawiona w koncelebrze przez gości: ks. Andrzeja Kędrynę – proboszcza Parafii NMP Wniebowziętej w Barcicach i ks. Andrzeja Pokrywę – proboszcza Parafii Św. Mikołaja w Wyszatycach, Diecezja Przemyska, oraz księży z naszej parafii: ks. prałata Józefa Korzenia i ks. proboszcza Tadeusza Sępka.

Jesteśmy wdzięczni ks. Józefowi za 18 lat pracy w Parafii Cerekiew. Tę wdzięczność pragniemy wyrazić przede wszystkim naszą modlitwą. Przy tablicy upamiętniającej Jego osobę będziemy mogli się zatrzymać, wspomnieć i modlić się w Jego intencji, by Jezus Miłosierny obdarzył Go życiem wiecznym i radością nieba.

Serdecznie dziękujemy wszystkim parafianom, którzy swoimi ofiarami i swoją pracą przyczynili się do upamiętnienia ks. Józefa Sadowskiego. Bóg zapłać.